Skimmings - krāpniecības veids, kad noziedzinieki ar speciālu ierīču palīdzību, kas tiek pievienotas bankomātiem, iegūst kartes datus un PIN kodu. Pēc tam krāpnieki bez problēmām var noņemt naudu no tava bankas konta!


Kaut arī šāds krapniecības veids jau pazīstams vairākus gadus, taču agrāk noziedzinieki uzstādīja lamatas tikai uz bankomātiem. Tagad parādījušies jauni draudi: krāpnieki sadarbojoties ar viesmīļiem un pārdēvējiem, uzstāda skimmerus arī uz POS termināliem!

Tāpēc jābūt uzmanīgiem arī apmaksājot vakariņas restorānā vai iegādājoties kādu preci veikalā. It īpaši uzmanīgiem jābūt ceļotājiem!

Uzņēmums Ingenico, kurš nodarbojas ar terminālu ražošanu, paskaidrojusi, kā izskatās šī ierīce, ja tā ir aprīkota ar skimmeri.

Skimmeri tiek pievienoti pie termināla un līdz ar to tas vizuāli kļūst platāks un garāks. Ja ierīce, kuru tev atnesa, izmēra ziņā atšķiras no citām, esi uzmanīgs!

Daudziem termināliem sānos ir vieta irbulim. Savukārt skimmeris daļēji aizsedz šo vietu.

Termināla modelim iSC250 ir zaļa lampiņa, kas iedegas, kad karte tiek nolasīta. Skimmeris vai daļēji, vai arī pilnība nosedz šo lampiņu. Var gadīties, ka gaismiņa atrodas it kā dziļa cauruma beigās - tas arī var liecināt par skimmera izmantošanu.

Īpaša uzmanība jāpievērš klaviatūrai. Ja pogu apgaismojums ir pārāk bāls, tas var nozīmēt, ka uz termināla uzlikta nolasošā ierīce.

Dažreiz krāpnieki veido tādus skimmerus, kuri izskatās kā īsti termināli. Tie tiek uzvilkti pa virsu mazāka izmēra termināliem. Tādā gadījumā jāpievērš uzmanība tam, cik dziļi bankas karte ieiet terminālā. Ja karte ieiet pārāk dziļi, tas var liecināt pār krāpnieku uzstādītām lamatām.

Turklāt skimmeri bieži vien traucē karšu nolasīšanu. Ja termināls strādā daudz lēnāk nekā parasti, ir vērts uzmanīgāk to aplūkot.

Protams, krāpnieki katru dienu izdomā jaunus veidus kā nozagt cilvēku naudu. Taču jo vairāk cilvēku zinās, kā izskatās noziedzīgās ierīces, jo vairāk iespējas, ka tu neuzķersies uz šīm lamatām un ka noziedzinieki tiks aizturēti!

Ir vērts arī reizi 4-5 dienās ieiet internetbankā un pārbaudīt konta atlikumu, lai pēc iespējas ātrāk atklātu noziedzīgu rīcību, ja tomēr nācies iekrist krapnieku lamatās.

Dalies ar šo svarīgo informāciju ar citiem! Lai arī tavi draugi un tuvinieki to zina!