Valsts drošības dienests (VDD) veic aktīvas darbības, lai noskaidrotu personas, kas saistītas ar nacionālo naidu izraisošu skrejlapu izplatīšanu. Dienests no Valsts policijas (VP) ir saņēmis kriminālprocesu par iespējamu nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu saistībā ar skrejlapām, kas tika izplatītītas pirms sestdien Rīgas Rātslaukumā notikušā partijas Saskaņa mītiņa. Pasākums tika rīkots Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) atbalstam.

 


VDD pateicas Latvijas iedzīvotājiem, kuri informēja dienestu par minēto gadījumu un par citiem līdzīgiem iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar mītiņu Rātslaukumā. Saņemtie iesniegumi tiks izskatīti minētajā kriminālprocesā, norāda dienestā.

Ieraksti sociālajos tīklos liecina, ka VVD darbinieki sestdien strādāja, piemēram, Bolderājā, no kurienes tika organizēts bezmksas autobuss uz mītiņu. Viņi iztaujāja šī reisa organizatoru.

Kā ziņots, VP sākusi kriminālprocesu par nacionālā naida kurināšanu saistībā ar Rīgā iedzīvotājiem izplatīto aicinājumu piedalīties partijas Saskaņa atbalsta mītiņā.

Sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem izplatītas lapiņas, kurās redzams Ušakovs ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm attēlots logo, kas ir līdzīgs partijas Visu Latvijai! logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: "Tāpēc, ka krievs."

Ušakovs aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka šis nav Saskaņas izplatīts aicinājums.

"Plakātus, kas jau daudzkārt dažādās versijās redzēti sociālajos tīklos un kuru saturs ir, saudzīgi sakot, neveikls, nav izplatījusi partija Saskaņa. Šo plakātu izcelsmi un mērķus ir jānoskaidro policijai," teica pilsētas mērs.

Viņš nenoliedza, ka Saskaņa ir izplatījusi drukātus aicinājumus iedzīvotājiem piedalīties mītiņā, bet tie nav iepriekšminētie. Uz partijas pasūtītajām skrejlapām ir norādīts, ka tās apmaksā Saskaņa, kā arī teikts, ka kopumā izplatīti 210 000 eksemplāru. Visus izdevumus, kas saistīti ar pasākuma organizēšanu, Saskaņa publicēs likumā noteiktajā kārtībā, solīja Ušakovs.

leta.lv