Daudzi somi ir sašutuši par "Mis Helsinki" konkursa uzvarētāju - godpilno titulu ieguvusi melnādainā Sefora Iklaba, ziņo kasjauns.lv. Cilvēki ne tikai ir neapmierināti, ka uzvarējusi melnādainā meitene, bet arī nekaunas viņu saukt par neglītu!


Nigērijā dzimusī jauniete pēc uzvaras pateikusies atbalstītājiem, tomēr tā vietā, lai saņemtu apsveikumus, viņa saskārusies ar daudzu Somijas iedzīvotāju apvainojumiem - viņi nekaunas apgalvot, ka meitene ne tikai nav somiete, bet neesot arī skaista! Somi norāda - meitenes uzvara nav godīga.


Kāds Facebook lietotājs komentē:

"Politkorektums ir uzvarējis. Viņa ir baisi neglīta un vispār nenāk no Somijas." Kādā citā komentārā pausts: "Ne jau tas, ka viņa ir melnādainā, bet tas, ka viņa ir visneglītākā no visām konkursa dalībniecēm", "Ja viņi gribēja būt politkorekti, varēja vismaz atrast smuku melnādaino".

Protams, šādi uzskata ne visi - daļa somu kritiķus sauc par rasistiem un aizspriedumu mocītiem ļaudīm.

"Mis Helsinki, nevis Mis Somija! Nomierinieties, viņa ir savdabīgi skaista, melna vai balta, dzeltena vai sarkana... svarīgs ir iekšējais skaistums. Uzskatu gan, ka otrās vietas ieguvēja bija pelnījusi uzvaru," kritiķiem sacīja kāda iedzīvotāja.

Uzvarētāja vairākkārt nodēvēta par mērkaķi un žūrijai pārmests, ka šajā gadījumā viņi savā politkorektumā gājuši par tālu. Pati meitene skaidroja, ka galvenais iemesls, kāpēc viņa nolēma piedalīties, bija kļūt par "paraugu citiem jauniem cilvēkiem un pārstāvēt tos, kuri nav par sevi pārliecināti, un saskaras ar nopietnām problēmām".