Rīgas pašvaldības policija (RPP) pagājušās nedēļas nogalē no ūdenstilpnēm nodzinuši deviņus cilvēkus, tostarp, vairākus bērnus, aģentūru LETA informēja RPP.


Apsekojot norādīto vietu, pamanīti četri cilvēki - viens zemledus makšķernieks un trīs bērni.

Visām personām dots rīkojums nekavējoties nokāpt no bīstamā ledus.

Sarunas laikā noskaidrots, ka bērnu tēvs ir blakus esošais zemledus makšķernieks. Ar visām personām veiktas preventīva rakstura pārrunas.

Pēc dažām stundām RPP policija atkārtoti saņēma izsaukumu uz Juglu, kur vairāki bērni staigājot pa ezeru ar slidām.

Ierodoties notikuma vietā, sastapta aculieciniece, kura norādīja uz netālo esošo soliņu, uz kura sēdēja zēns. Puika neilgi pirms policijas ierašanās esot staigājis pa ūdenstilpnes ledus.

Ar zēnu veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, izskaidrojot, ka gaisa temperatūra ir plus pieci grādi un ledus jau vairākas dienas intensīvi kūst. Zēns solījās atkusnī nestaigāt pa ledu.

Pēc stundas RPP darbinieki devās uz izsaukumu pie Akmens tilta, kur kāds garāmgājējs pamanījis četrus bērnus staigājam pa Daugavas ledu.

Policisti, ierodoties notikuma vietā, bērniem nekavējoties deva rīkojumu no ledus nokāpt. Jaunieši paskaidroja, ka nav zinājuši, ka šobrīd spēkā ir aizliegums atrasties uz ūdenstilpņu ledus. Ar bērniem veiktas preventīva rakstura pārrunas, pēc kurām viņi devās mājup.

Šoziem RPP noformējusi 16 administratīvā pārkāpuma protokolus par atrašanos uz ledus lieguma laikā un veikusi 14 preventīva rakstura pārrunas.