Šim pārim viens pirkums pa trīs dolāriem izmainīja visu dzīvi. Ejot garām kādam pagalmam, kurā ģimene pārdeva visas tai vairs nevajadzīgās mantas, pāris ievēroja arī kādu vienkāršu porcelāna bļodiņu, ko nopirka par trīs dolāriem. 

 


Pāris bļodiņu nolika plauktā, un tā mājās kalpoja kā vienkāršs dekors. Tomēr kādu dienu televīzijas pārraidē tika stāstīts par porcelāna traukiem. 
Viņi apskatīja nopirkto bļodiņu un ievēroja zīmogu, kas bija ļoti līdzīgs tam, par ko stāstīja televīzijā. Intereses pēc pāris bļodiņu aiznesa antikvāram novērtēšanai, un viņiem tika pastāstītas pārsteidzošā patiesība.

Izrādījās, ka bļodiņa nav vienkārši vērtīga, tā ir pat ļoti dārga! Tā reiz esot piederējusi Sunu dinastijas ērai, kura valdīja Ķīnā, apmēram tūkstoš gadu atpakaļ.
Pēc sākotnējā vērtējuma šīs bļodiņas cena bija apmēram  300 000 dolāru. Pēc vēl rūpīgākas pārbaudes, analīze uzrādīja šā trauka īsto unikalitāti. Bļodiņu izstādīja `Sotheby 's` slavenajā izsolē, un rezultātā tā tika pārdota par fantastisku summu: 2 225 000 dolāriem!
Vienkārši neiedomājami, kāds dārgums bija nopirkts par grašiem parastā garāžas izpārdošanā! Iepriekšējiem saimniekiem bļodiņa bijusi atstāta mantojumā, un tie pat neiedomājās par tās patieso vērtību...
Nu ko, jāiet pārbaudīt visas senlietas, kas glabājas mājās!