Pēc tam, kad valsts prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka atsauks Alda Gobzema nomināciju premjera amatam, par vēlmi kļūt par vienu no valsts augstākajām amatpersonām paziņojis Latvijas Krievu savienības pārstāvis Andrejs Mamikins.


Sociālajā tīklā "Facebook" Mamikins raksta:

"Dažādos laikos esmu ticies ar daudzu valstu prezidentiem: Bašāru al Asadu (Sīrija), Nursultānu Nazarbajevu (Kazahstāna), Ilhamu Alijevu (Azerbaidžāna), Emomali Rahmonu (Tadžikistāna), Giorgiju Margvelašvili (Gruzija) u.c. Taču Jūs esat man pats tuvākais prezidents, jo esmu Jūs redzējis visbiežāk, vienreiz pat bez kaklasaites, turklāt Jūs esat manas valsts prezidents.

Mums abiem ir daudz kopēja. Es piedzimu Ļeņingradā, bet Jūs - Pleskavā. No mammas puses Jums ir krievu asinis, Jūsu tēvs dienējis Padomju armijā. Mans vectētiņš bija sarkanarmietis, kurš pēc smagām cīņām sagaidīja Lielā Tēvijas kara beigas Berlīnē. Mēs abi reiz bijām Padomju Savienības pilsoņi un pabeidzām vienu un to pašu augstskolu - Latvijas Universitāti. Tāpēc es Jūs aicinu izvirzīt mani par Latvijas premjerministru."

Viņš arī norāda, ka Latvija jau trešo mēnesi dzīvo bez valdības un nekas neliecina, ka tā tiks izveidota līdz gadu mijai.

"Valsts nevar pastāvēt bez valdības. Protams, būtu labi, ja tā parādītos 8. martā (sievietēm būtu dāvana). Bet varbūt tomēr mēs varētu iepriecināt vīrus ar jaunu valdību 23. februārī, vai pat visus Latvijas bērnus - 1. janvārī? Mēs abi kopā to noteiktu varētu izdarīt.

Esmu pārliecināts, ka par mani, kā premjerministru, nobalsotu visi Saeimas deputāti, jo ne ar vienu man nav konfliktu, nevienam neesmu neko parādā. Esmu arī bijis Latvijas Krievu savienības (LKS) premjerministra kandidāts. Domāju, piekritīsiet, ka Jūsu bijušais kursa biedrs Miroslavs Mitrofanovs un Latvijas politikas patriarhs Tatjana Ždanoka kuru katru neizvirzītu par premjera kandidātu." 

nra.lv