Izcilajam Latvijas skeletonistam Martinam Dukuram aprīļa beigās paredzēta gūžas operācija - tieši pēc tam viņš pieņemšot galīgo lēmumu, vai turpināt skeletonista karjeru, vai likt tai punktu.


"Ja varēšu normāli trenēties, droši vien jau turpināšu," intervijā laikrakstam "Diena" saka sportists. Operācija man paredzēta aprīļa beigās, pēc tam būs nepieciešamas piecas sešas nedēļas atlabšanai, un tikai tad pieņemšu galīgo lēmumu."

"Gūžai ar gadiem izveidojas tādi kā uzaugumi, kas ierobežo kustību, sāp, un veidojas iekaisums. Uzaugumi ir jākaļ un jāslīpē nost, lai atgūtu pilno kustību amplitūdu. Šogad operēs vienu, nākamgad, visticamāk, otru gūžu."

Gūžu problēmas parasti ir cilvēkiem pēc piecdesmit. Dukurs atzīst, ka sports būs atstājis nepatīkamas sekas uz veselību?

"Man teica, ka vēl kādi desmit gadi, un tad gūžas būs jāmaina. Man jau pašam liekas, ka tas ir no pretdabiskā skrējiena, kad starta posmā visu laiku esam saliekušies uz priekšu, un tad ir vēl lielāka slodze gūžas apvidū. Pa gadiem tas viss sakrājas," spriež skeletonists.

Pēdējos četros gados Dukram trīs reizes operēti arī ceļgali. "Pamazām tas viss krājas," viņš saka.