Daudzi cilvēki atceras Padomju Savienību ar siltumu un nostalģiju. Bet ir tādi, kas runā par šiem laikiem ar dusmām un šausmām. Lai kā arī būtu, praktiski katrā no mums ir kāda dīvainība, kas sakņojas šajā laikmetā. Protams, bijušiem PSRS iedzīvotājiem ir arī labi ieradumi, bet ir arī tādi, no kuriem nepieciešams atbrīvoties, cik drīz vien iespējams.

Šīm 6 "padomju" kvalitātēm mūsdienu pasaulē vairs nav vietas! Atbrīvojies no tām!


1. NEKO neizmest!

Ieradums nekad neko neizmest rada slaveno Gogoļa Pļuškinu. Lietas, kas uzkrājas gadu gaitā, pakāpeniski pārveido mājokli par reālu izgāztuvi.

Iemesls šai uzvedībai ir acīmredzams. "Ko darīt, ja es kaut ko izmetīšu, bet man to vajadzēs rīt?" – tā domā cilvēks, kurš pārdzīvojis vairāk nekā vienu ekonomikas krīzi.

Un patiesi, vēlāk caur kaudzi izgaismoto filmiņu varēs aplūkot saules aptumsums. Un, ja sametīsieties ar draugiem vientuļās, uz balkona glabātās slēpes, tad pavisam noteikti varēsiet uzcept gaļu!

Dažreiz šādu krāšanu izraisa garīgi traucējumi, bet lielākoties tas ir tikai ieradums, kas radies krīzes gados. Mūsdienās no tā vajadzētu atbrīvoties.

2. Visu labāko - vēlāk!

Tikai "padomijā" dzēra no sasistas glāzes, bet jaunā stāv skapī, gaidot labākus laikus. Jaunas drēbes un apavi noteikti glabāsies plauktā, jo vecās lietas joprojām ir ļoti labas!

Ikdienas dzīvē šiem cilvēkiem nav vietas elegantam apģērbam, skaistiem traukiem un gardiem ēdieniem bez iemesla. Visu vislabāk atlikt viesiem un brīvdienām.

Un tā izrādās, ka viss jaunais, tīrais un skaistais tiek glabāts "labākai" dzīvei, kas nekad nepienāk!

3. "Tīro šķīvju" sabiedrība: ieradums apēst visu!

Jau bērnībā mums tika borēts, kas spēlēties ar ēdienu ir slikti, ar maizi - vispār grēks. Bet par ēdiena izmešanu vispār nevar būt ne runas.

Pat tad, ja zupa ir gandrīz sabojājusies, tā jāizlieto visa, lai pabarotu tēti un vectēvu (visnepretenciozākie ģimenes locekļi). Galvenais – nekādā gadījumā neizmest!

"Padomijā" labāk pakļāva sevi saindēšanās riskam no sabojāta ēdiena, nekā izmeta to!

4. Pieradums ņemt visu, kas nav piesiets

Viens no visbiežāk sastopamajiem paradumiem "padomijas" ideoloģijā bija vēlme piesavināties katru neapsargātu lietu. 

Katrā Padomju ģimenē vismaz reizi mūžā ir izskanējis teikums: "To nepirksim - tētis no darba atnesīs!" Bet, ja pilnīga deficīta laikmetā "nesēji" izskatījās lepni (reāli cīnītāji un ģimenes apgādnieki!), tad tagad mierīgie darba devēja mantas izsaimniekotāji labākajā gadījumā iegūsiet skopuļa un lempja statusu. Bet sliktākajā gadījumā jūs vienkārši sauks pie atbildības!

5. Nespēja pieņemt komplimentus

Šis ieradums galvenokārt attiecas uz sievietēm. Par atbildi uz komplimentu par izskatu, labu garastāvokli, un tā tālāk, gandrīz visas padomju pilsones nekavējoties sāka aizbildināties un pat žēloties.

– Ļudočka, jūs šodien lieliski izskatāties!

– Ko jūs! Es neesmu pietiekami izgulējusies, un mana blūze ir veca…

Vai jūs pazināt sevi?

Tikai Padomju Savienībā, sievietes nosarka un kaunējās saņemot komplimentus, tā vietā, lai pieņemtu tos ar cieņu un pateicību.

6. "Ko cilvēki teiks?"

Ieradums pieņemt lēmumus, raugoties uz citiem, iepotēts padomju cilvēkos kopš bērnības.

"Paskaties, kā tu uzvedies? Ko cilvēki teiks? Redzi, kā tā tante uz tevi skatās?" vecāki mūs mācīja.

Šķiet, ka nekas īpašs. Bet cilvēks visu savu dzīvi neapzināti uzlūko caur abstraktām tantēm un onkuļiem, baidoties, ka viņi padomās ko sliktu par viņu.

Dzīvot neņemot vērā sabiedrību, iespējams, nevajadzētu, bet, ja jūs pastāvīgi atsakāties no savām vēlmēm, baidoties no nosodījuma un pārpratumiem, ir laiks pārskatīt savas prioritātes!

Protams, tas viss nāk no bērnības, tāpēc ilgi pastāvošos ieradumus nevar likvidēt vienā dienā. Bet izpratne - pirmais solis ceļā uz atbrīvošanos.