Aizvadītajā naktī ceturto panākumu pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izcīnīja esošā Stenlija kausa turētāja Vašingtonas “Capitals”, kas viesos ar 3:2 soda metienu sērijā pārspēja Ņujorkas “Rangers”.


Abu komandu duelis daudziem paliks atmiņā ar visai amizantu situāciju, jo “bullīšu” sērijā uzvaru viesiem atnesa kapteiņa Aleksandra Ovečkina nerealizētais soda metiens – krievu uzbrucēja mēģinājumā “Rangers” vārtsargs Aleksandrs Georgijevs centās traucēt savam tautietim, metot ar savu nūju, kas, protams, ir pret NHL noteikumiem.

Tādējādi Ovečkinam tika ieskaitīts “gols”, pat neskatoties uz to, ka ripa nemaz nešķērsoja vārtu līniju.

“Par visiem 100% zināju, ka vārtu guvums ir jāskaita, jo metiena izdarīšanas brīdī vārtu stūris, kurā mērķēju, bija nepiesegts,” pēc mača izteicās Ovečkins. “Viņš izmeta savu nūju, bet es biju pārsteigts, ka tiesneši sākotnēji automātiski neieskaitīja vārtu guvumu. Labi, ka ir pieejams video atkārtojums.”

Tikmēr Georgijevs skaidroja, ka nūja viņa, iespējams, izslīdēja no rokas, kaut no malas izskatījās, ka viņš to apzināti meta, lai glābtu no vārtu zaudējuma.

“Grūti izskaidrot, bet viņš metiena brīdī izdarīja māņu kustību, un es nokritu uz ceļiem nedaudz par ātru. Ovečkinam turpinot savu kustību, es kaut kā neapzināti izstiepu gan savu kāju, gan arī nūju. Grūts lēmums. Man šķita, ka mans kājsargs vēl bija uz ledus un apgrūtināja viņam metienu. Nebija tā, ka viņam priekšā bija brīvs vārtu stūris.”