Ražīgi strādāt ir vajadzīgs, bet finansiāla neatkarība, pēc kuras mēs visi tiecamies, diezgan bieži ir atkarīga no pavisam negaidītām lietām.


Nav pietiekami tikai smagi strādāt. Tas darbs un laiks, kuru tu iztērēji darbam – lūk, tā ir patiesa valūta, kurā tiek noteikts burtiski viss. Prasme novērtēt savu darbu ir pielīdzināma prasmei lietderīgi rīkoties ar savām finansēm.

Naudas vairošana – ir tikai pareizais piegājiens budžeta plānošanā, nevis barga ekonomija.

Mūsu redakcija ir sagatavojusi sešus patiešām iedarbīgus padomus, kurus ievērojot tu varēsi uzlabot savu finansiālo stāvokli. Iespējams, kāane uzreiz. Un pie tā noteikti būs jāpieliek attiecīgas pūles. Bet rezultāts noteikti ir tā vērts!

Dārgie pirkumi

1. Netērē savu naudu restorāniem, kuri nav tev pa kabatai, kā arī dārgai atpūtai. Regulāri lielie tēriņi stipri sagrauj tavu finansiālo stāvokli. Tas ir pilnīgi nepamatoti! Rīkojies tāpat, kā ietekmīgi cilvēki – gatavo vienkāršu un veselīgu ēdienu mājās, bet gājienus uz restorānu atstāj īpašiem gadījumiem.

2. Nesapērcies drēbes, apavus un rotas. Šobrīd modes tendences nomaina viena otru tādā ātrumā, ka nopirkt pa 10 kleitām katru sezonu – nav pārāk prātīgs lēmums. Ierobežojies ar pamata garderobi, kura derēs tavam dzīves stilam. Kopts, stilīgs izskats – nav apģērba nopelns.

3. Atsakies no modē ienākošo ierīču un pēdējo modeļu automašīnu iegādes. Visprātīgākais šai gadījumā ir pieturēties pie pārbaudītiem, funkcionāliem "zirdziņiem", kuri kalpos tev ne vienu gadu vien. Tā tu izbēgsi no ekskluzīvās tehniskās apkalpošanas nepieciešamības un dārgo detaļu pirkšanas.

4. Nekad netērē naudu tam, ko vari izdarīt pati. It sevišķi tas attiecas uz gataviem ēdieniem. Gatavot marinējumus, izcept pašai ģimenes lokā picu ir daudz lētāk, veselīgāk un jautrāk! Tas pats attiecas arī uz apģērba remontu, veļas mazgāšanu un nelielu tīrīšanu.

5. Dārgās skolas atstāj paviršajiem. Daudzi bagāti cilvēki izvēlās sniegt saviem bērniem izglītību valsts mācību iestādēs – universitātēs, licejos, koledžās. Bezmaksas apmācības ne ar ko neatšķiras no privātām, toties tās neveicina robus ģimenes budžetā.

6. Nepadodies bērnu prasībām. Pat tad, ja tu vari nopirkt viņiem visu, ko viņi vēlās. No dāvanām atteikties nevajag, bet noteiktie ierobežojumi iemācīs bērniem novērtēt to, kas viņiem jau ir dots.

Turies pa gabalu no tēriņiem, kuri sniedz pagaidu apmierinātības izjūtu. Ieguldi naudu sevī – attīsties, pareizi ēd un izstrādā labu gaumi. Nauda ir tikai resurss – nekas vairāk. Turklāt, tas ir atjaunojams resurss, atšķirībā no laika.