Lielā gaišreģe Vanga reiz teica: “Par vienām dāvanām priecājies, no citām izvairies.” Patiesībā, saskaņā ar tautas ticējumiem, mēdz būt dāvanas, kurām ir negatīva enerģija, un no tām tad labāk atteikties.


Piemēram, nažus, šķēres un citus asus priekšmetus cilvēkam jāiegādājas sev pašam. Priekšmetos ar asiem galiem uzkrājas ļoti daudz negatīvās enerģijas. Ja dāvinātājs tomēr uzstāj, mēģini šādu dāvanu nopirkt kaut par simbolisku cenu.

Ko vēl labāk nedāvināt?

Pulkstenis

Šis priekšmets skaita laiku. It kā jau nekā sevišķa, bet pulksteņi mēdz apstāties. Lai tāda dāvana nesimbolizētu laimīgās dzīves beigas, labāk atdot dāvinātājam par to kādas monētiņas.

Maks

Pieņemot dāvanā tukšu maku, tu riskē palaist vējā savu naudas veiksmi. Kaut vai vienai monētiņai makā jābūt! Ja nav, labāk par tādu dāvanu iedot kādu monētiņu, lai nebūtu pašam ubaga tarba kaklā jākar.

Kabatas lakatiņš

Daudzu tautu kultūrās ir tradīcija uz bērēm dāvināt kabatas lakatiņus. Šis priekšmets cieši saistīts ar asarām un skumjām.

Pērles

Tāda dāvana var nest nelaimi, slimības, zaudējumus. Daudzās tautās pērles simbolizē nerimstošas atraitņu un bāreņu asaras.

Spogulis

Spogulis ir mistisks priekšmets, lai to dāvinātu un pieņemtu kā dāvanu. Uzskata, ka tas var atņemt dzīvības spēku, skaistumu, jaunību. Īpaši jāizvairās no antikvārajiem spoguļiem.

Pirkstaini cimdi

Ar cimdiem saistīti daudzi maģiski rituāli, kas vērsti uz valdīšanu pār personu. Tāpēc ar tādām lietām ir pieņemts apmainīties (aci pret aci, kā mēdz teikt).

Pret tautas ticējumiem var attiekties dažādi: pasmieties par tiem, pabrīnīties, ignorēt un pat sašust. Pats galvenais: ja dāvana nāk no sirds, tad nekādi mistiskie spēki nespēs tev kaitēt!