Jebkurš būtu šokēts, uzzinot, ka viņa mobilajā telefonā ir instalēta spiegošanas programmatūra. Tā ne tikai laupa tev privātumu, bet arī var nozagt tev ļoti svarīgu informāciju! Lūk, dažas pazīmes, kas var liecināt, ka ar tavu telefonu kaut kas nav īsti kārtībā...


Protams, šīs pazīmes uzreiz automātiski nenozīmē, ka tavā telefonā noteikti ir spiegošanas programmatūra - šādas situācijas var rasties arī citu iemeslu dēļ. Turklāt daudzas spiegošanas shēmas ir tik smalki izstrādātas, ka tās var noteikt tikai eksperts. Lai nu kā, nenāk par ļaunu ievērot piesardzību!

Telefons "uzvedas" dīvaini – pievērs uzmanību, ja ar telefonu notiek šķietami neizskaidrojamas lietas. Varbūt tā ekrāns piepeši iedegas, lai gan tu telefonu tobrīd neizmanto? Varbūt dzirdamas neizskaidrojamas skaņas? Varbūt telefons negaidīti pats izslēdzas? Ja tas notiek regulāri, ir pamats aizdomām.

Baterija iztukšojas ātrāk – dažas spiegu programmas palielina baterijas izmantpjumu, līdz ar to telefonu nākas lādēt biežāk. Paturi prātā, ka ar laiku telefona baterijas mūžs šā vai tā samazinās, un tas ir normāli, tāpēc pievērs uzmanību gadījumā, ja tas notiek pēkšņi.

Telefons pats izslēdzas – vai tavs telefons regulāri pats izslēdzas, lai gan baterija nav tukša?

Fona troksnis – ja sarunas laikā dzirdi fona troksni, nekrīti panikā. Parasti šie trokšņi rodas slikta savienojuma dēļ. Tomēr, ja tas notiek regulāri, ir pamats aizdomām. Pievērs uzmanību statiskiem trokšņiem, klikšķiem, pīkstieniem vai balsīm fonā.

Neparastu īsziņu saņemšana– vai tu saņem dīvainas īsziņas, kas sastāv no nejaušiem cipariem un simboliem? Spiegošanas programmatūra uz tavu tālruni sūta slepenas, kodētas ziņas, un dažos gadījumos tās ir redzamas. Ja tas notiek regulāri, tavā telefonā var būt spiegošanas programmatūra.

Palielinās datu lietojums – vai esi ievērojis, ka telefons patērē vairāk datu nekā parasti? Dažas spiegošanas aplikācijas izmanto papildus datus, lai no tava telefona nosūtītu ievāktos datus. Ja ievēro piepešu, ievērojamu datu patēriņa pieaugumu, ir vērts aizdomāties.

Avots: Spyzrus.net.