Šodien visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā talka, kuras laikā ikviens var palīdzēt sakopt kādu no oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām vai arī darīt to paša izvēlētā vietā.


Talka oficiāli sāksies plkst.9 un ilgs līdz plkst.15, tomēr ikvienam ir iespēja sakopt apkārtni sev iespējamā laikā. Kā ierasts daudzas Latvijas skolas darbus pie apkārtnes sakopšanas sākušas jau dienu vai divas pirms oficiālā Lielās Talkas datuma. Piemēram, Olaines 2.vidusskolas skolēni 27 cilvēku sastāvā jau savākuši desmit pilnus talkas maisus

Lielās talkas laikā visā Latvijā plānots sakopt ceļa malas, mežus, dažādu vēsturisku vietu apkārtni un citas teritorijas. Visā valstī kopumā pieteiktas aptuveni 1765 oficiālās talkošanas vietas, kurās būs pieejami arī bezmaksas atkritumu maisi, kā arī būs talkas koordinators.

Pasākuma organizatori atgādina, ka Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā un talcinieki tos bezmaksas varēs saņemt tikai un vienīgi 22.aprīlī ikvienā "www.talkas.lv" reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiks tikai šajos maisos.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) Lielās talkas ietvaros piedalīsies Valmieras estrādes sakopšanas darbos, savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis un viņa kundze Iveta Vējone talkos Kocēnu Kokmuižas parkā kopā ar bērnu aprūpes centra "Ozoli" jauniešiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) kopā ar padotības iestāžu darbiniekiem Lielās talkas laikā stādīs ozolus Gaujas nacionālajā parkā.

Lielās talkas mērķis ir panākt, lai Latvija 2018.gadā būtu zaļākā valsts pasaulē. Šī tradīcija sākās 2008.gada 13.septembrī ar talku, kas bija iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90.dzimšanas dienā.

Pagājušajā gadā tika atkārtots 2011.gada dalībnieku aktivitātes rekords - talkā piedalījās ap 190 000 cilvēku. Turklāt talcinieki rosijās ne tikai 1750 apstiprinātajās talkas vietās, bet arī citur.

Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents.

leta.lv